Trwa Czarny Tydzień na Allegro. Świetne oferty na ubrania, akcesoria, sprzęt technologiczny i sprzęt AGD

-

Allegro Black Week, czyli 8-dniowe wydarzenie zakupowe, rozpocznie się 23 listopada, a zakończy w Cyberponiedziałek 30 listopada. Mężczyźni będą wydawać więcej na zakupy i najbardziej będą zainteresowani promocjami z segmentu gadżetów oraz sprzętu AGD/elektroniki. Kobiety nie mogą się doczekać największych wyprzedaży podczas Czarnego Tygodnia, szczególnie na ubrania i kosmetyki. Podczas Czarnego Tygodnia największym zainteresowaniem okazjami cieszą się osoby zamieszkujące gospodarstwa rolne lub małe miasteczka (do 20 tys. mieszkańców) oraz miasta powyżej 500 tys. mieszkańców. Z ankiety przeprowadzonej wśród klientów wynika, że prawie połowa z nich planuje szukać okazji na Allegro.

Tradycyjnie koniec roku to najlepszy czas na zakupy online. Podobnie święta zakupów online takie jak Black Friday, Cyber Monday i Twój własny Smart! Cotygodniowe wydarzenia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Ludzie przygotowują się do nowego roku (wiosenne porządki, przeprowadzka i sadzenie warzyw w ogrodzie), ale przede wszystkim do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. To właśnie wtedy dzieje się najwięcej zakupów online.

Bloomchic 2

Ankieta przeprowadzona w tym roku przez Allegro i SW Research wykazała, że większość ludzi uważa, że Czarny Piątek umożliwia kupowanie rzeczy po niższych cenach niż zwykle. Prawie 31% ankietowanych uważało, że ceny są niższe we wszystkich sklepach, zaś 45% uważa, że w niektórych sklepach ceny są niższe, a w innych nie. Ponadto 49,9% respondentów stwierdziło, że będzie szukać najlepszych ofert na Allegro. Większość z nich chce obniżek od 50% do 70%. Ponadto 41% osób, które odpowiedziały, twierdzi, że zamierza wykorzystać nadchodzące wydarzenie zakupowe jako doskonałą okazję do zakupu prezentów dla rodziny i przyjaciół na Boże Narodzenie.

Klienci, którzy u nas kupują, uwielbiają wydarzenia zakupowe, dlatego nie mogliśmy ich zawieść. Czarny Piątek i Cyberponiedziałek to początek Czarnego Tygodnia na Allegro, czyli 8-dniowego wydarzenia zakupowego. Każdego dnia będą nowe oferty. Od 23 do 30 listopada za pomocą sprzedawców na naszej stronie internetowej pokażemy ponad 500 000 ofert po specjalnych cenach. Większość tych sprzedawców to małe i średnie przedsiębiorstwa. Członek zarządu i dyrektor handlowy Allegro, Damian Zakręta, powiedział: „Jesteśmy pewni, że tegoroczna edycja zapewni użytkownikom Allegro świetne możliwości zakupów w niskich cenach”.

Kobiety kontra mężczyźni: tworzenie list zakupów i planów przepływów pieniężnych

Badanie Allegro wykazało również pewne różnice w zależności od płci osób, które udzieliły odpowiedzi. 56% kobiet uważa, że artykuły modowe, takie jak ubrania, buty i akcesoria, będą objęte najlepszymi ofertami z okazji Czarnego Piątku. Jest to znacznie mniejszy odsetek mężczyzn w tej grupie. Zamiast tego, panowie najbardziej interesują się ofertami na elektronikę (42%), sprzęt AGD (46%) i inne towary.

scheels

Przekonania te mogą mieć coś wspólnego z planowanymi kosztami. Osoby deklarujące, że podczas Czarnego Tygodnia wybiorą się na zakupy, planowały wydać średnio 1266 zł. Na podstawie kwot, jakie respondenci deklarowali, że planują wydać, z badania wynika, że mężczyźni (średnio 1435 zł) planują wydawać więcej niż kobiety (średnio 1121 zł). Może to wynikać z większego zainteresowania mężczyzn elektroniką i narzędziami domowymi, co oznacza, że koszty będą prawdopodobnie wyższe.

Jeśli chodzi o wiek, najmniej w Czarny Piątek planują osoby do 24. roku życia (952 zł). Najwięcej planują natomiast osoby w wieku od 35 do 49 lat, bo średnio 1389 zł, co ma sens, bo z każdym miesiącem zarabiają więcej.

allegro

Wielki rok w otwarciu sklepów na większą liczbę osób

Badanie wykazało jeszcze jedną rzecz: rok 2019 był rokiem obfitującym w Czarny Piątek w Polsce. W zeszłym roku na listopadowe wydarzenia zakupowe przybyło znacznie więcej osób niż w latach poprzednich, niezależnie od płci, wieku czy miejsca zamieszkania. Było to kilka lat temu i nieco ponad jedna czwarta mieszkańców wsi i największych miast stwierdziła, że korzystała z okazji Czarnego Piątku. W zeszłym roku w akcji wzięła udział ponad połowa mieszkańców tych terenów. Może to oznaczać, że w tego typu akcjach może brać udział coraz więcej osób w Polsce, niezależnie od tego, gdzie mieszkają.

erli.pl

Dlaczego się to stało? Handel elektroniczny i nowoczesne narzędzia transportowe, takie jak sieć paczkomatów, szybko się rozwijają. Trend utrzyma się w tym roku: największym zainteresowaniem promocjami z okazji Czarnego Piątku cieszą się mieszkańcy miast powyżej 500 000 mieszkańców oraz wsi i małych miasteczek do 20 000 mieszkańców. Ponad 50% mieszkańców tych rejonów zadeklarowało już, że w tym roku zrobi zakupy w Czarny Piątek. Z tego powodu bezpłatna dostawa wraz z wysokością rabatu to dla prawie 55% ankietowanych najlepszy powód do dokonania zakupu. Kolejną najpopularniejszą odpowiedzią była dłuższa gwarancja lub większy wybór napraw (16%).

Czym jest Czarny Piątek dla najszybszych kupujących?

40% osób, które odpowiedziały na naszą ankietę, stwierdziło, że nie udało im się zrealizować wszystkich swoich planów zakupowych w Czarny Piątek. Najczęściej twierdzili, że sprzedaż towaru nastąpiła zbyt szybko (38%). Dokładnie przyjrzeliśmy się tym wynikom i już od kilku miesięcy współpracujemy z naszymi partnerami, aby mieć pewność, że otrzymamy jak największą liczbę dostarczonych produktów. Pierwsze „złote okazje” otrzymaliśmy na około tydzień przed rozpoczęciem festiwalu, dzięki czemu każdy mógł ułożyć swój własny, przemyślany plan zakupowy, jak powiedział Damian Zapłata.

Z drugiej strony dokładamy wszelkich starań, aby nasze ceny były naprawdę rozsądne. Kilka lat temu krążyły pogłoski, że sklepy będą obniżać ceny przed dużymi wydarzeniami, takimi jak Czarny Piątek. Oznacza to, że druga zniżka nie jest dobrą ofertą. Allegro wprowadza wiele zmian, aby klienci mieli pewność, że ceny są uczciwe. Jednym z nich jest sposób mówienia o cenie w ofercie po raz pierwszy, która już była na naszej stronie. Przed kolejnym pokażemy średnią z ostatnich 4 miesięcy, a nie najnowszego. Dzięki temu zakupy na Allegro będą się częściej opóźniać, a finalnie nasi klienci będą mieli więcej możliwości skorzystania z naszych wyprzedaży – dodała Zapłata.

mint mobile

Read More: Dlaczego warto kupować sprzęt RTV i AGD za pośrednictwem Allegro

Author

  • Chloe

    I'm just following my heart by writing about the newest gadgets. This is fantastic; I love it.

FOLLOW US

2,689FansLike
2,298FollowersFollow
3,679SubscribersSubscribe
spot_img

Related Stories