5 najlepszych recenzji i przewodnika po soundbarach na rok 2023

-

Najlepsze recenzje soundbarów: w porównaniu z bardziej konwencjonalnymi systemami głośników kina domowego, soundbary mają kilka zalet: zwykle zajmują mniej miejsca, są prostsze w konfiguracji i często bardziej ekonomiczne. Istnieje model dla każdego, niezależnie od tego, czy chcesz soundbar obsługujący Dolby Atmos, czy coś, do czego możesz podłączyć stary odtwarzacz MP3. Ale nie każdy soundbar jest równy, a niektóre oferują lepsze wrażenia słuchowe niż inne. Jeśli często oglądasz telewizję lub słuchasz muzyki w domu, będziesz potrzebować czegoś, co brzmi doskonale i działa z Twoim obecnym sprzętem, niezależnie od tego, czy chcesz podłączyć go do inteligentnego telewizora, czy chcesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio ze smartfona. Najlepsze soundbary do telewizora dokładnie i precyzyjnie naśladują dialogi z ulubionych programów.

Poniżej możesz znaleźć najlepsze listwy dźwiękowe do kupienia po przetestowaniu ponad 165 z nich. Zobacz nasze typy najlepszych soundbarów 5.1, najlepszych soundbarów Dolby Atmos i najlepszych niedrogich soundbarów.

Bloomchic 2

1. Samsung HW-Q990B

Samsung HW Q990B

Samsung HW-Q990B to najlepszy soundbar, który przetestowaliśmy. Jest to udoskonalony sprzętowo model Q950A firmy Samsung, który zapewnia więcej funkcji i ulepszoną reprodukcję basów od razu po wyjęciu z pudełka, co zapewnia doskonałą ogólną wydajność. Ten układ 11.1.4 zapewnia wyjątkową wydajność z szerokim i wciągającym dźwiękiem, który przenosi akcję prosto do Twojego salonu, niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, filmów czy programów telewizyjnych. Do oglądania pełnych akcji scen dedykowany subwoofer zapewnia wystarczającą ilość basów, a jego wyraźne satelity rozmieszczają efekty dźwiękowe dokładnie w całym pomieszczeniu. Pasek jest dobrym wyborem do oglądania Blu-ray i bardziej konwencjonalnego przesyłania strumieniowego wideo, ponieważ obsługuje formaty audio, takie jak Dolby Atmos i Dolby Digital.

Ponieważ dzięki szerokiemu wyborowi możliwości dostosowywania dźwięku system ten wyróżnia się na tle konkurencji. Dostępne są standardowe regulatory tonów wysokich i niskich, a 7-pasmowy korektor umożliwia zmianę brzmienia instrumentu w całym spektrum. To znacznie wykracza poza możliwości innych wyjątkowych konfiguracji premium, takich jak Sonos Arc z głośnikami Sub + One SL lub Bose Smart Soundbar 900 z głośnikami i modułem basowym. To solidny wybór, jeśli szukasz paska z jeszcze większą sceną dźwiękową lub jeśli masz już towary w ekosystemach tych marek, ale Samsung ostatecznie zapewnia najbardziej kinowe wrażenia z grupy.

ZALETY
7-pasmowy korektor graficzny.
Rozszerzony niski bas.
Imponująca wydajność Atmos.
Kompatybilność z Bluetooth, Wi-Fi i Apple AirPlay.

CONS
Brak wbudowanej obsługi Chromecasta.

Also, Read- Canon Best 5 DSLR Camera Available in 2023.

2. Samsung HW-Q930B

Samsung HW Q930B

Jeśli szukasz wysokiej klasy paska w nieco bardziej przystępnej cenie, Samsung HW-Q930B jest fantastyczną alternatywą. W szczególności w przypadku treści Dolby Atmos zapewnia zróżnicowaną wydajność, która rywalizuje z droższym Samsungiem HW-Q990B za mniejsze pieniądze. Podczas oglądania ulubionych filmów masz wrażenie, że Twoja sofa znalazła się w samym sercu akcji, ponieważ dźwięk wypełnia przestrzeń wokół Twojego salonu. Nawet jeśli nie ma tak modnego wyglądu jak jego droższa wersja, subwoofer zapewnia mnóstwo dudniących basów i wyraźne dialogi. Ponadto efekty dźwiękowe są precyzyjnie rozmieszczone w otaczającym Cię obszarze, zapewniając wyraźny i autentyczny sens dzięki dwóm tylnym satelitom.

Nic dziwnego, że ten pasek oferuje mniej funkcji niż Q990B, biorąc pod uwagę oczywiście różnicę w cenie. Na przykład, nie ma funkcji Auto EQ do modyfikowania wyjścia subwoofera. SpaceFit Sound, kolejna funkcja korekcji pomieszczenia, dostosowuje reprodukcję dźwięku baru w oparciu o akustykę pomieszczenia. Co więcej, 7-pasmowy korektor graficzny, regulacja tonów niskich i wysokich jest uwzględniona w celu uwzględnienia wszelkich zmian w wyjściu audio spowodowanych przez szczególną akustykę pomieszczenia. To dobra opcja, niezależnie od tego, czy chcesz mieć spersonalizowany wybór, czy konfigurację plug-and-play.

ZALETY
7-pasmowy korektor graficzny.
Rozszerzony niski bas.
Imponująca wydajność Atmos.
Kompatybilność z Bluetooth, Wi-Fi i Apple AirPlay.

CONS
Brak wbudowanej obsługi Chromecasta.

3. Vizio Elevate

Vizio Elevate

Vizio Elevate to bardziej ekonomiczny wybór, więc spójrz na to. To kolejny soundbar z Dolby Atmos, który zapewnia elastyczną ogólną wydajność, dzięki czemu idealnie nadaje się do słuchania muzyki, filmów i programów telewizyjnych. Podczas oglądania treści z wysokością, takich jak Dolby Atmos lub DTS:X, charakterystyczny kształt paska powoduje, że jego boki obracają się do góry, przez co dźwięk odbija się od sufitu i sprawia wrażenie, że jest on wyższy. W połączeniu z wbudowanymi satelitami, które mają również zintegrowane przetworniki skierowane w górę, aby przenosić dźwięk z sufitu, uzyskasz ogólnie wciągające wrażenia. Ale aby działały, musisz podłączyć te satelity do subwoofera, a w zależności od konfiguracji salonu dodatkowe przewody mogą nie być optymalne.

Jednak za tę cenę pasek ten zapewnia doskonałą wydajność. Jest to aranżacja 5.1.4, dzięki czemu możesz łatwo śledzić na ekranie swoich ulubionych wykonawców. Oznacza to, że istnieje osobne centrum do zwiększania reprodukcji mowy. Co więcej, subwoofer odtwarza basy z głęboką, dudniącą energią, która jest idealna do ciężkich basowych utworów i sytuacji z dużą ilością ruchu. Zrozumiałe jest, że dostępnych jest mniej funkcji niż w modelu Samsung HW-Q930B. Pasek brzmi trochę inaczej w zależności od pomieszczenia, ponieważ nie ma narzędzia do regulacji pomieszczenia. Możesz to nieco zrekompensować zmianami tonów niskich i wysokich, ale nie możesz tego zrobić dla średnich tonów w przypadku braku korektora graficznego. To wciąż dobry wybór dla każdego, kto chce dokonać niewielkiej redukcji finansowej.

ZALETY
Wbudowana kompatybilność Bluetooth, Wi-Fi i Chromecast.
Cztery presety EQ.
Szeroka, skupiona scena dźwiękowa.

CONS
Brak korektora graficznego.
Pewne zniekształcenia przy maksymalnej głośności.

4. Vizio M Series M512a-H6

Vizio M Series M512a H6

Innym doskonałym wyborem dla listwy dźwiękowej w niższym średnim zakresie jest seria Vizio M M512a-H6. Podobnie jak nasze najlepsze rekomendacje, ten system 5.1.2 zawiera subwoofer i satelity, a dzięki swojej elastycznej wydajności jest odpowiedni dla wszystkich typów słuchaczy. Śledzenie akcji na ekranie jest proste, ponieważ rozmowy są odtwarzane z doskonałą wyrazistością przy użyciu wyraźnego kanału centralnego. Ponadto jego subwoofer dodaje do miksu mocne i mocne basy, dzięki czemu poczujesz emocje w scenach z dużą ilością akcji. Możesz nawet użyć tej samej różnorodności narzędzi do ulepszania dźwięku, które oferuje Vizio Elevate, umożliwiając dostosowanie tonów niskich i wysokich do własnych preferencji.

Pomimo niższej ceny ten soundbar nadal obsługuje wszystkie standardowe formaty audio, takie jak Dolby Atmos i Dolby Digital, które można spotkać w usługach przesyłania strumieniowego i płytach Blu-ray. Głośniki satelitarne, które są z nim dostarczane, również zapewniają dość wciągający dźwięk, ale podobnie jak w przypadku Vizio Elevate, musisz podłączyć je do subwoofera, aby działały. Jednak ta belka ma prostszą konstrukcję niż Elevate, więc ani jej boki, ani jej satelity nie mają przetworników skierowanych w górę, aby poprawić dźwięk. W rezultacie jest nieco mniej wciągająca. W szczególności w przypadku zawartości Atmos zauważasz mniejszą wysokość, przez co helikoptery lecące nad głową wydają się pochodzić z obszaru bezpośrednio przed tobą. Niemniej jednak, nawet w porównaniu z innymi modelami, nadal spisuje się znakomicie w swojej cenie.

ZALETY
Regulacja tonów niskich i wysokich.
Robi się głośno.
Wyraźna reprodukcja wokalu.
Dobra wydajność przestrzenna.

CONS
Brak korektora graficznego.

5. Vizio V Series V51-H6

Vizio V Series V51 H6

Najlepszym niedrogim soundbarem, który przetestowaliśmy, jest Vizio V Series V51-H6. Ten system 5.1 oferuje doskonały stosunek ceny do wydajności i jest jeszcze tańszą alternatywą dla Vizio M Series M512a-H6. Aby ulepszyć dźwięk przestrzenny w formatach takich jak Dolby Digital, oprócz dedykowanego subwoofera, podobnie jak seria M, zawiera dwa głośniki satelitarne. Otrzymujesz czysty, dokładny dźwięk od razu po wyjęciu z pudełka, dzięki czemu możesz usłyszeć dialogi w filmach akcji w połączeniu z mocnym dudnieniem niskich tonów, aby ożywić te ekscytujące sceny. Podobnie jak w przypadku serii M, możliwości poprawy dźwięku umożliwiają dostosowanie tonów niskich i wysokich do własnych upodobań.

Niemniej jednak, w przeciwieństwie do Dolby Atmos, nie obsługuje treści o wysokości. To rozczarowujące, zwłaszcza jeśli oglądasz dużo treści w serwisach streamingowych, w których prawdopodobnie dostępne są filmy i odcinki telewizyjne Atmos. Ale jeśli rzadko przesyłasz strumieniowo wideo Atmos, możesz odkryć, że ten pasek oferuje ogólnie lepszą wartość. To fantastyczny wybór do dźwięku przestrzennego i jeden z nielicznych produktów w swoim przedziale cenowym, który zawiera tylne głośniki z listwą. Dzięki temu soundbarowi zawartość stereo obejmująca większość muzyki i programów telewizyjnych z wokalem, takich jak seriale komediowe, jest odtwarzana z dużą dokładnością.

ZALETY
Regulacja tonów niskich i wysokich.
Robi się głośno.
Wyraźna reprodukcja wokalu.
Dobra wydajność przestrzenna.

CONS
Brak korektora graficznego.

Wniosek:

W powyższych sugestiach wymieniliśmy najlepsze soundbary, które naszym zdaniem większość ludzi powinna kupić. Bierzemy pod uwagę koszt (tańszy soundbar ma przewagę nad droższym, jeśli różnica w cenie nie jest znacząca), opinie gości i dostępność (brak soundbarów, które są trudne do znalezienia lub są prawie niedostępne).

Oto zestawienie wszystkich naszych recenzji soundbarów, w tym najlepszych soundbarów telewizyjnych i najlepszych soundbarów Bluetooth, na wypadek gdybyś chciał podjąć własną decyzję. Unikaj wciągania się w szczegóły. Soundbar nie jest bezbłędny. Na Twój wybór większy wpływ będą miały Twoje preferencje, gusta i style słuchania.

Read More: Canon Best 5 DSLR Camera Available in 2023.

Author

  • Chloe

    I'm just following my heart by writing about the newest gadgets. This is fantastic; I love it.

FOLLOW US

2,689FansLike
2,298FollowersFollow
3,679SubscribersSubscribe
spot_img

Related Stories